Våra medarbetare

Kungshusen Medicinska AB grundades 1977 och är ett familjeföretag i andra generationen med säte i Mariefred. Vår huvudinriktning är stel och flexibel endoskopi samt diatermi för operation och endoskopi.

Du kan även besöka sidan där vi presenterar våra leverantörer eller läsa mer om företaget Kungshusen Medicinska AB.

Här hittar du vem som är ansvarig för din sjukvårdsregion.

Henrik Svärdskog

Johan Svärdskog

Quality Management och Produktspecialist

0159-364 362

johan@kungshusen.se

Per Atthem

Sales Manager Kirurgi

0159-364 364

atthem@kungshusen.se

Magnus Bergström

Sales Manager Gastro

070 683 64 43

magnus@kungshusen.se

Per Jaresved

Service Manager

0159-364 365

perj@kungshusen.se

Magnus Ekberg

Produktspecialist Endoskopitillbehör

070 229 40 72

magnus.ekberg@kungshusen.se

Roger Andersson

Produktspecialist Endoskopitillbehör

070 330 14 72

roger@kungshusen.se

Lars Ahlgren

Produktspecialist Kirurgi

070 558 27 97

lars@kungshusen.se

Johan Lind

Servicetekniker Gastro

0159-364 363

lind@kungshusen.se

Maria Kopsch

Ekonomiansvarig

0159-364 366

maria@kungshusen.se

Linn Henriksson

Ekonomiassistent

0159-364 379

linn@kungshusen.se

Jörgen Riggmyr

Avtalsansvarig

0159-364 369

jorgen@kungshusen.se

 Andreas Kopsch

Logistikansvarig

0159364 377

kopsch@kungshusen.se

Daniel Petersson

 Produktspecialist Endoskopi

073 044 9453

daniel@kungshusen.se

Linda Fridén

Produktspecialist Kirurgi

070 492 73 00

linda@kungshusen.se

Dennis Bengtsson

Serviceingenjör Kirurgi

0159-364 371

dennis@kungshusen.se

Ronnie Lindström

Urology Manager

070-678 10 91

ronnie@kungshusen.se

Kungshusen Medicinska AB

Kikarvägen 14, 647 35 Mariefred · 0159 120 20  · info@kungshusen.se

KUNGSHUSEN 0159-120 20