KM

Kungshusen Medicinska är ett svenskt familjeföretag som marknadsför och säljer medicinteknisk utrustning till sjukvårdsinrättningar i hela Sverige.

Bolaget startades 1977 i Mariefred och har i dag totalt 14 anställda inom försäljning, teknisk service, lo­gistik och ekonomi. Vår huvudverksamhet är Stel och Flexibel endoskopi samt kirurgisk diatermi.

tel

 

Henrik Svärdskog

VD och säljare

Tel: 0159-364 361

henrik@kungshusen.se

 

Per Atthem

Säljare, kirurgi

Tel: 0159-364 364

atthem@kungshusen.se

 

Lars Ahlgren

Säljare, kirurgi

Tel: 0159-364 373

lars@kungshusen.se

 

 

 

Johan Svärdskog

QM, Innesäljare

Tel: 0159-364 362

johan@kungshusen.se

 

Magnus Bergström

Sales manager, gastro

Tel: 0159-364 374

magnus@kungshusen.se

 

Andreas Lindberg

Säljare, gastro & kirurgi

Tel: 0159-364 372

andreas@kungshusen.se

 

 

 

Niklas Hjelmqvist

Säljare, gastro

Tel: 0159- 364 367

niklas@kungshusen.se

 

Magnus Ekberg

Säljare Endoskopitillbehör

Tel: 0159-364 376

magnus.ekberg@kungshusen.se

 

Martin Knober

Säljare, kirurgi

Tel: 0159-364 378

martin@kungshusen.se

 

 

 

Per Jaresved

Tekniker, kirurgi

Tel: 0159-364 365

perj@kungshusen.se

 

Johan Lind

Tekniker, gastro

Tel: 0159-364 363

lind@kungshusen.se

 

Maria Kopsch

Ekonomiansvarig

Tel: 0159-364 366

maria@kungshusen.se

 

 

 

Jörgen Riggmyr

Avtalsansvarig

Tel: 0159-364 369

jorgen@kungshusen.se

 

Andreas Kopsch

Logistikansvarig

Tel: 0159-364 377

kopsch@kungshusen.se

   

 

 

 

  Fakturaadress:

Kungshusen Medicinska AB

Box 94

647 22 MARIEFRED

 

Leverans / besöksadress:

Kungshusen Medicinska AB

Kärnbogatan 8A-B

647 30 MARIEFRED

  Beställningar

order@kungshusen.se

Tel: 0159-120 20